Twilight - Fan Forum

Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz

Join the forum, it's quick and easy

Twilight - Fan Forum

Daha Kaliteli Hizmet İçin Üye Olunuz

Twilight - Fan Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Twilight - Fan Forum

Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yanı benim kanıma susamıştı.Üçüncüsü, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşıktım!

4 posters

bütün twilight serileri

mia_bella
    mia_bella
    Yeni Üye _ seviye 1
    Yeni Üye   _ seviye 1

Konu İkonu bütün twilight serileri

Mesaj tarafından mia_bella Salı Ağus. 11, 2009 5:53 pm

Twilight serileri
    Sayın arkadaşlarım bugüne kadar bir çok insanın çözemediği twilight bulmacasını çözdüm ve size fazlasıyla açıklıyorum işte ilk serimiz altta
    Alacakaranlık

ALACAKARANLIK:Konu Şimdi bu kitabın konusu (Filmide çıktı),ben çok sevdim eminim sizde seversiniz,şimdi kitabın arkasında özet olarak şu yazıyor

Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. İkincisi, ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yanı kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşık olmuştum.
    Yani
    Isabella Swan Washington'ın, yağmurun hiç dinmediği küçük kasabası Forks'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward şimdiye kadar, içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir, özellikle Edward'ın en çok değer verdiği insan olan Isabella… İki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.
    Kapak resminin anlamı;

Yasak meyve/Yasak aşk -> Edward'ın Bella'yı sevmesi kesinlikle yasak çünkü ona çok fazla zarar verebilir hatta öldürebilir bile. Ama Edward, Bella'dan uzak duramıyor.. Elmayı tutan ellerin anlamı da Edward'ın ellerindeki aşkları.

Yeniay

Konusu:Bellanın doğum günü geliyor ve Edward ona süpriz parti yapıyor ama Bellanın partide eli kanıyor ve Vampir ailiesinde biri ona saldırıyor böylece edward bellayı terk ediyor,çünkü onun hayatını tehlikeye atmak istrmiyor ve bella aylarca kendine gelemiyor daha sonra Jacopla sevgili gibi bişi oluyorlar çok anlatmayım yoksa zevki kaçar ama en sonda barışıyorlar

Kapak resminin anlamı;

Ölen çiçek -> Bu da Bella'yı simgeliyor. O çiçeğin normalde, mutluyken, çok güzel gözükmesi gerekiyor. Ama Edward Bella'dan ayrıldığında, Bella yaşamın hiçbir anlamının kalmadığını düşünüyor bu da onun mutlu bir çiçekten ölmek üzere olan bir çiçeğe dönüşmesine neden oluyor

Tutulma

Arka Kapak Yazısı

Alacakaranlık Serisi’nin beklenen üçüncü kitabı: Tutulma...16 Ocak’ta vizyona girecek olan filminin afişiyle birlikte sinemadan önce raflarda! Epsilon Yayınevi okurlarının heves ve ısrarla neredeyse her gün arayarak “Ne zaman çıkacak?” diye sorduğu Tutulma çıktı!Tüm dünyada satış rekorları kıran Alacakaranlık Serisi’nin yüksek hasılatlı filmi vizyona girmeden beklenen üçüncü kitap Tutulma hem de filmin afişiyle birlikte kitabevlerinde…Binlerce Alacakaranlık hayranını beklediğine değecek kadar sevindirecek olan kitabın satışa sunulduğu ilk gün kapışılması mümkün!Çünkü Edward’la Bella için aşkın anlamı Tutulma’da daha derin…

Kitabın Orijinal Tanıtım Yazısı

"BELLA?"

Edward'ın hoş sesi arkamdaydı.Ben onun yavaşça veranda basamaklarından ortaya çıktığını görmek için döndüğümde saçları koşmaktan uçuşmuştu.O ilk kez beni kolları arasına aldı kollarına hapsetti ve beni tekrar öptü.Bu öpücük beni korkuttu.Çok fazla gergindi dudakları dudaklarıma değdiği zaman çok güçlüydü birbirimizden çok uzun zaman ayrı kalmamızdan korkmuş gibiydi.''
    Seattle bir dizi esrarengiz cinayet tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir öc almak için onu araştırmaya devam ettiğinden Bella kendini tehlikeyle çevrili bulur.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob'ın arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: yaşam ya da ölüm. Fakat hangisi?

Heryerdebu yazıyı bulursunuz ama ben size daha ayrıntılı anlatıyım,

Şimdi en önemli yerlerini anlatıyorum,Voltri bellanın vampir olmadığını öğrendiği için onun yani bellanın hemen vampir olması gerkelidir,bella edward ve JACOP yani kurt adamlar vevampirler bir olup savaşa katılırlar!!!

Kapak resminin anlamı;

Kırmızı kurdele -> Bella'nın Edward'a olan bitmez aşkı ve Jacob'a olan aşkını/sevgisini simgeliyor. (Kırmızı aşk rengidir bilindiği gibi) Bella'nın Edward ve Jacob arasında bir seçim yapması gerekiyor.. Ve tabiki Edward'ı seçiyor ama kurdelenin tam kopmamış olması da Jacob'la arkadaşlığını hala devam ettirmek istemesi anlamına geliyo

Şafak Vakti

Bu kitap daha çıkmadı mayısın 15inde çıkacak ama ben biliyorum size anlatayım

Şimdi bellayla edward evleniyorlar ve balayına çıkıyorlar ama balayında bellanın hamile olduğu öğreniliyor ve doğum yaparken bella ölüyor ! edwarda onun yaşamısı için bellayı ısırıyor ve bella vampir oluyor kızılarının adı renesmee açılımı bellanın annesinini adı renee edwardın esme rene+esme=reneesme ve bomba bilgi jacop reneesmeye aşık oluyor ben size bukadarını söleim

ha buarada bellanın vampir gücü kalkan yapabiliyor renesmee ninde birilerine dokunup hizlerini ona aktarıp değiştire biliyor
    Kapak resminin anlamı;

Bella'nın en zayıfken en güçlü kişi haline gelmesini temsil eden satranç taşlar -> Bella vampire dönüşmeden önce kitaptaki en zayıf karakterdi. Bu da arka taraftaki kırmızı piyonla gösterilmiş.
    Piyon - Aatrançtaki en zayıf taş
    Kırmızı renk - Bella'nın kanını simgeliyor.
    Ama Edward onu vampire dönüştürdükten sonra tüm Cullenlar arasında en güçlü kız haline geliyor ve bu da önde duran beyaz vezirle simgeleniyor.
    Vezir - Satrançtaki en güçlü taş
    Beyaz renk - Artık Bella'nın kanının olmaması

Gece Yarsı Güneşi

Bir vampir.. Bir insana aşık oldu.. Yapmaması gereken şeyler yaptı...
    Evlendi.. Çocuğu oldu...
    Bu defa herşey...
    Edward'ın ağzından anlatılıyor...
    Onun için hayat..
    Sandığınızdan daha zordu...

Kapak resminin anlamı;

Bilindiği üzere bu kitap Edward'ın gözünden. Edward hep kendisinin 'karanlıkta olduğunu' düşünüyordu, yani hayatı hiç daha iyiye gitmedi. Şöyle de diyebiliriz ki sürekli geceyarısı olan bir ortamda yaşadı. Ama Bella hayatına girdiğinde, her şeye rağmen dünyasında bir ışık olduğunu farketti. Çünkü, Edward'ın 2. kitapta Bella'yla konuşurken de belirttiği gibi, bella onun için bir tür güneş olmuştu.
    BeLLs_dyq_éd*
    BeLLs_dyq_éd*
    Bağımlı Üye _seviye 2
    Bağımlı Üye   _seviye 2

İş/Hobiler : TwiLiqhT (:
    Lakap : Duyi xD

Konu İkonu Geri: bütün twilight serileri

Mesaj tarafından BeLLs_dyq_éd* Salı Ağus. 11, 2009 6:08 pm

p.için saol cnm bütün twilight serileri 42755
    mia_bella
    mia_bella
    Yeni Üye _ seviye 1